U C Z E S T N I C Y
Produkcja - Inne Oblicza Historii
Misją czasopisma "Inne Oblicza Historii" jest pomoc czytelnikom w znalezieniu ich własnej odpowiedzi na te pytania. Zapoznajemy naszych czytelników z faktami pomijanymi i przemilczanymi przez lata, ze zdarzeniami często przedstawianymi jednostronnie i nieobiektywnie. Na ocenę wydarzeń historycznych mają wpływ uwarunkowania społeczne oraz kulturowe, dlatego też do wypowiedzi na poruszane przez nas tematy zapraszamy naszych bliższych i dalszych sąsiadów - Niemców, Rosjan, Słowaków czy Ukraińców. Pokazujemy ich punkt widzenia na sprawy i ludzi. Przekonamy się, jak wielki wpływ na życie różnych narodów miała polityka i ideologia. Umożliwiamy naszym czytelnikom zastanowienie się nad "prostymi" i "dawno wyjaśnionymi" sprawami, które nie zawsze odpowiadają obiegowym opiniom. Drażni nas wszędobylski slogan: "jak powszechnie wiadomo...". Pragniemy, by nasz magazyn stał się narzędziem poznania prawdy i służył wzajemnemu zrozumieniu.
Magazyn Inne Oblicza Historii za cel stawia swoim działaniom zaistnienie na polu współpracy i odkrywania światowej spuścizny kulturalnej i naukowej.
Jarosław Gdański
Redaktor naczelny dwumiesięcznika "Inne Oblicza Historii", historyk, dziennikarz, specjalista PR, profesor Wyższej Szkoły Promocji w Warszawie. Uprzednio m.in. samodzielny publicysta i kierownik działu historycznego w "Polsce Zbrojnej".
M.in. autor scenariusza i konsultant wystawy i książki "100-lecie Polaków", ponad 1000 publikacji o charakterze popularyzatorskim, dziennikarskim i naukowym m.in. w "Polsce Zbrojnej"; "Rzeczpospolitej", Wojskowym Przeglądzie Historycznym", "Frondzie", "Przeglądzie Historyczno-Wojskowym", Zeszytach Naukowych Wyższej Szkoły Promocji", współautor serii wydawniczej "Oficerowie Rzeczpospolitej Obojga Narodów 1777-1794. Spisy" oraz monografii "Zapomniani żołnierze Hitlera". Zainteresowania historyczne: wojsko polskie XVIII wieku, rodowody jednostek polskich od 1717 do 1918 r., II wojna światowa, jednostki cudzoziemskie państw "osi".
Konsultacje naukowe - dr hab. Piotr Karol Dyczek, prof. UW
Neolit europejski; archeologia limesowa; archeologia klasyczna; archeologia północnych wybrzeży Morza Czarnego; badania antycznego DNA; miasto hellenistyczne i rzymskie; emporiom grecki - Tanais (Rosja); kolonia grecka; miasto illiryjskie i greckie; kolonia i municipium rzymskie; port antyczny - Rhizon/Risiniumj (republika Czarnogóry).
Ośrodek Badań nad Antykiem Europy Południowo-Wschodniej.
operator - Alex Pavlovic
Studiował na wydziale operatorskim w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej i Teatralnej w Łodzi. Z pochodzenia Serb. W Polsce mieszka i pracuje od 1992 r. Autor zdjęć do wielu wybitnych filmów i reportaży w Polsce i w Europie. Stworzył własny baśniowy styl opowiadania obrazem. Laureat wielu festiwali w Polsce i za granicą. Filmografia:
- 2004 JAK MOTYL (zdjęcia) - 2004
- 2003 PERKUSISTA (zdjęcia) - 2003
- MARSZ ŻYWYCH (zdjęcia) - 2003
- SĄSIEDZI (zdjęcia) - 2001
- DZIEWCZYNA Z PLAKATU (zdjęcia) - 2001
- DAMSKO-MĘSKIE SPRAWY (zdjęcia) - 2001
- ONI (zdjęcia) - 1999
- PAN BIELEC (reżyseria, scenariusz, zdjęcia) - 1998
- WIEK XII. ZAKONY I CYWILIZACJA, WIEK XIII. EUROPA WITA!, WIEK XV. SNY O POTĘDZE, WIEK XVIII. EDUKACJA I UPADEK w DZIEJE KULTURY POLSKIEJ TVP - 1998,1997
- CIOS W PLECY (zdjęcia) - 1997
- BRAMA PAMIĘCI (zdjęcia) - 1997
- "... I ŻE CIĘ NIE OPUSZCZĘ..." (zdjęcia) - 1997
- - TRÓJKA - TRZECH WSPANIAŁYCH (zdjęcia) - 1996
1 oświetlenie - Waldemar Mendyka
charakteryzacja, kostiumy - Izabela Kozłowska
Zawód charakteryzatora uprawia z pasją od 12 lat.
Specjalizuje się zarówno w wizażu, jak i statycznych efektach specjalnych.
Współpracowała przy realizacji wielu programów i filmów
telewizyjnych i fabularnych, reklam, teledysków, filmów dokumentalnych i
edukacyjnych, sesji zdjęciowych, widowisk teatralnych i plenerowych, pośród
których można wymienić:
- "Kolędy kaszubskie" TVP
- "Zamczysko" TVP
- "Galeria Marka Karewicza" TVP
- "Gdańsk 997 - 1997" TVP
- "Boże Narodzenie 1944" ZDF
- "Szturm" ZDF
- "Hermann Goering" ZDF
- "Segment" film. fab.
- "Pełną parą" TVP
- "Polskie drogi do niepodległości"
- "Ludzie sukcesu" TVP
- "Dezinformacje" POLSAT
- "TVN fakty"
- "Rywalki" ZDF
- "Skarby Rommla" ZDF
- "Segment" film fab.
- "Am ende kommen Turisten" film fab.
- im dalej od zacisznego studia telewizyjnego, im więcej
nieznanego... tym lepiej ;)
operator - Marcin Klawiński
od 1992r pracował w Telewizji Polskiej oddział Bydgoszcz, od 1995 związany byłe z 2 programem TVP działał w reportażu w tych latach powstały między innymi Polacy - Kazachstan historia przesiedleńców po 2 wojnie światowej, Nowogródek- Białoruś historia 11 sióstr nazaretanek które poświęciły życie za 120 polaków w czasie 2 wojny światowej beatyfikowane przez papieża Jana Pawła II, film o bezkrwawych odłowach bobrów z Wigerskiego parku narodowego i przesiedlaniu w Bieszczady dla TVP1 Francja Islandia "tu wszystko jest możliwe", TV Polonia 30 min film krajoznawczy o polakach zamieszkujących Islandii, "zobaczyć Neapol i umrzeć" film o polakach pracujących na południu Włoch. 2 nagrody na festiwalach nie, wyróżnienia na Festiwalu Form Dokumentalnych w Szczecinie, reportaż "samowolka" - jestem autorem zdjęć do ponad 100 reportaży i dokumentów dla TVP1 i TVP2 oraz TVPolonia.
dźwięk - Andrzej Jasiński
transport, logistyka - Krzysztof Krzemiński
fotografie - Daniel Pach
Od kilku lat wolny strzelec. Wcześniej Gazeta Wyborcza, Gazeta Pomorska, współpraca z The Warsaw Voice, obecnie współpracuje z Polską Agencją Fotografów "Forum" i Tygodnikiem Newsweek. Kilkukrotny laureat Przeglądu Polskiej Fotografii Prasowej, 1 nagroda w kategorii "Życie Codzienne" w 1997 roku. Zdjęcia nadesłane na Press Foto - Man With Duck włączone zostało do grona kilkunastu opublikowanych przez Art. Anlimited na całym świecie.
tłumacz, kulturoznastwo - Maja Bojanić
|

O R G A N I Z A T O R
S P O N S O R Z Y

S P O N S O R
W Y S T A W Y Z D J Ę Ć
W S P Ó Ł P R A C A
Zdjęcia użyte w projekcie serwisie umieszczono dzięki uprzejmości portalu Piramida Sunca
|